Massaaž ja kehahooldused

Klassikaline massaaž

40 min/60 min

30€/35€

Lõõgastav massaaž šokolaadiõliga

40 min/60 min

32€/37€

Guasha massaaž

40min/60min

30€/35€

Kupumassaaž

40 min/60 min

30€/35€

Seljavalude massaaž

40-45 min

30€

Bali massaaž

60 min

35€

Jalamassaaž

20 min

20€

Kinesioteipimine

6€

Moksateraapia lisaks klassikalisele massaažile

2€

Please reload

Üldised massaaži vastunäidustused- tromboos, insult,flebiit, palavik,suurenenud lümfisõlmed,aids, osteoporoos, kasvajad, nakkushaigused.

UUS! Seljavalude massaaž

Selgroo ja seljalihaste üldine olukord näitab ära inimese struktuurisüsteemi tugevuse. Antud massaažitehnika on unikaalsest Hispaania koolkonnast pärit raviv ja profülaktiline manuaalne kehahooldus, mis taastab seljalihaste raamistikku ja nende struktuuri. See võimaldab paremini ja sügavamalt analüüsida seljavalu tekkimise põhjuseid, andes hinnangu ja võimaluse seljalihaste raamistiku parandamiseks. Vaadeldes probleemi olemust ja põhjuseid koosneb protseduur piki-, risti- ja diagonaalsetest tõmmetest, kombineeritud muljumistest ja keerulistest liigeste mobiliseerimistest.
Sobib neile, kes kannatavad sundasenditest või koormusest tulenevate seljalihaste valude all. Tulemust on kohe tunda ja isegi silmaga näha.

 

Bali massaaž

Hõlmab endas lõõgastuse ning kasuliku. Manuaalne teraapia üheskoos aroomiteraapiaga tagab lõõgastuse, lihaseid ümbritseva kirme ehk faatsiate pingete leevendamise, lümfiringe ning vere ja qi voolamise stimuleerimise. Bali massaaž on saanud mõjutusi India, Hiina ning Kagu-Aasia traditsioonilsest meditsiinist. Ühe tunni jooksul tehaks massaaž kogu kehale- jalad, käed, selg, pea, kael, dekoltee, nägu ja kõht. Väärib mainimist, et meie salongi on Bali massaaž toodud otse Balilt ehk masöör on saanud väljaõppe Balil

 

Kuputeraapia

Kuppe on klaasist, kummist, bambusest, plastist, loomasarvest. Kõik kupud on eri toimega, erinevalt ja eri eesmärgiga kasutatavad. Salongis kasutame plastist ja kummist vaakumkuppe, mille jaoks ei ole tarvis tuld.

Hiina kuputeraapia eesmärk on panna energiad liikuma. Kõige sagedamini seiskub energia kaelal ja turjapiirkonnas. Kupp tõmbab vaakumiga naha ja selle aluskoed enda sisse ehk siis Hiina meditsiini mõttes tõmbab seiskunud energia lahti ja liikuma. Kui energia liigub, ei ole valusid ega pingeid.

Kuputeraapiat saabki eelkõige kasutada lihasprobleemide ja külmetuse korral. Lülisamba ja mõlema abaluu vahele jäävad kopsupunktid. Külmetushaiguste puhul on soovitatav neid punkte kupuga mõjutada. Ent aitab see teraapia väga mitmete probleemide korral nagu liigesprobleemid, kõhu- ja seedeprobleemid, depressioon, peavalu jne.

Kuputeraapia on tõhus ka ainevahetuse parandamisel. Kui reite, tuharate või kõhu peale on hakanud kogunema rasvkude, siis kupuga masseerides parandame rasvkoes ainevahetust. Nõnda viiakse jääkained paremini välja.

Lokaalse probleemi ja kupumassaaži puhul on mõju näha sellest, et nahk hakkab punetama. Aga kui kasutada kuppu, mis jäetakse nahale, siis tuleb jälgida, milliseks nahk selle sees tõmbub. Kui lillaks, tumedaks, ei soovitata kuppu hoida kauem kui 5 minutit. Vaatamata sellele, milliseks nahk muutub, ei soovitata kuppe kauem peal hoida kui 5–10 minutit.

Kui nahk muutub tumelillaks, on energia väga kinni, kui punaseks, on organismis liiga palju kuumust, yang’i. Kui nahk muutub valgeks, on yin’i ehk külma liiga palju, kui niiskeks, on niiskust palju.

Kuputeraapia puhul tuleb arvestada, et olenevalt teraapiast võib nahale jääda verevalumeid, mis kaovad nahalt 3-7 päevaga. Teraapiat on soovitatud teha kuurina ning järgmise seansi võib teha kui verevalumid on kadunud või on tõmbunud kollakaks ehk on kohe kadumas. Lokaalse probleemi puhul jääb verevalumeid harvem, kui aga teha teraapait sügavamalt näiteks siseorganitele või lihastele , siis on verevalumite teke tõenäolisem.

 

Gua sha-teraapia

Eestis pole gua sha-teraapia väga levinud. Põhimõtteliselt on see n-ö kraapimise teraapia. Eesmärk on jällegi energia liikumapanek selles piirkonnas. Kasutatakse kaabitsat, mis võib olla tehtud puidust, loomasarvest või nefriidist. Nahapind määritakse õliga ning kaabitsaga kaabitakse vastavat kehapiirkonda.

Jällegi jälgitakse naha reaktsiooni. Kui inimesel pole midagi viga, tekib õrn punetus. Kui on mingi probleem, tekivad juba paarikümne sekundiga punktverevalumid. Kui probleem on suur, tekib võrdlemisi tume piirkond. Näiteks lihaspinge puhul tekib selles piirkonnas tugevam verevalum. Gua Sha on ideaalne jääkainete väljutaja, väsimuse peletaja, lihaspingete leevendaja, külmetushaiguste peletamiseks. Gua Sha teraapiat saab teha ka näole, mis võimaldab otseselt mõjutada epidermise närvilõpmeid, kiirendada nende reaktsiooni ning parandada närvisignaalide ülekandmist. Samaaegselt paraneb naha mikrotsirkulatsioon, mis võimaldab täiendada hapnikuvarusid ning selles sisalduvaid toiteaineid. Sel moel tõhustatakse elastiini ja fibroblastide taastumisvõimet. Lisaks viiakse lümfi liikumise põhimõtteid arvestava lümfodrenaaži abil kudedevahelisest ruumist välja ainevahetusproduktid. See aitab kaasa naha puhastumisele, tema seisundi paranemisele ning tekitab antioksüdaalse efekti. Nahk muutub heledamaks, kortsud silenevad, armide nähtavus väheneb või nad kaovad, pingmendilaigud ning akne kaovad, saavutatakse hea kosmeetiline efekt. Näonahale tehakse gua sha teraapiat nõrgemalt, ning verevalumeid ei jää. Samuti on võimalik teha gua shaga peamassaaži, mis leevendab pingeid, peavalu, lõõgastab, ergutab vereringet, ergutab juuste kasvu, leevendab stressi jne.

Kui esimese kaapimise järgselt läheb nahk hästi tumedaks, tuleks jätta paar päeva vahet ning protseduuri korrata. Kaapimist tuleks jätkata seni, kuni nahk jääb vaid õrnalt roosaks, siis on probleem lahendatud.

Hiinlased kasutavad gua sha-teraapiat väga palju just külmetushaiguste korral. Kaabitakse mitte ainult selga, vaid ka nahka kõri piirkonnas.

Meie salongis kasutatakse loomasarvest gua sha kaabitsaid ning iga piirkonna jaoks on oma gua sha, millel on siis vastav kuju, et teraapia oleks kõige tõhusam.

 

Moksateraapia

Moksateraapia on väga vana Hiina teraapia. Selle soojateraapia eesmärk on panna energia liikuma. Moksa on kuivatatud ravimtaimedest (tavaliselt on selleks hariliku puju ürt)  segu, millest on tehtud omamoodi sigar. Põlema pannes hakkab see hõõguma, soojendatakse punkte või kehapiirkondi. Sigarit tuleb hoida kehast parajal kaugusel, et sooja oleks tunda.  Aitab hästi lihaspingete, külmetusseisundi, liigeste valu ja jäikuse puhul, mis esinevad külma ja niiskuse korral.

Hiina meditsiini kabinettides on olemas ka moksa lambid, need on mineraalidest ja soojendavad suuremat ala.

Moksa kasutamisel on ka vastunäidustus: kui organismis on liiga palju yang’i. Näiteks palavikuhaiguste, mao ülehappesuse, haavandite korral. Ka ei soovitata moksat kasutada raseduse ajal alakõhu ja -selja piirkonnas.

Teenust osutab teile Eili Kukumägi, kes on õppinud teraapiaid Hiina meditsiini meistri YongXue Hu käe all. Antud teraapiad on võimalik ühendada ka klassikalise massaažiga.